Vážení zákazníci,

sme výrobcom tovaru predávaného v tomto eshope. Výroba i expedície hotových výrobkov prechádza procesom dôkladné kontroly. Mimoriadnu pozornosť venujeme príprave a zabalenie jednotlivých balíkov pre Vás, zákazníkov eshopu. Cez tieto opatrenia sa môže stať, že sa niečo nie úplne podarí. Upozorňujeme, že v tomto prípade ide o neúmyselné zlyhanie, za ktoré sa ospravedlňujeme. Ktoré, ak je spôsobené na našej strane, priznáme a vyriešime k spokojnosti Vás, našich zákazníkov.

Prevzatie tovaru - balíka

Pri prevzatí balíka buďte prosím obozretní. Pokiaľ Vám dopravca odovzdáva balík, ktorý je viditeľne poškodený, roztrhnutiu, čiastočne otvorený, nepreberajte ho! Pokiaľ ho takto preberiete, a bude časť obsahu chýbať, nie je možné uplatniť na dopravcovi reklamáciu. Fakt je, že poškodených balíkov je stále menej, nie je to častý problém.

Záručný a pozáručný servis

Všetok záručný a pozáručný servis je vykonávaný priamo predávajúcim na adrese:
VITAPUR spol. s r.o.
Trstěnická 932
570 01 Litomyšl
Česká republika

Dôvody reklamácie tovaru

Pri reklamáciách tovaru sa riadime platnými právnymi predpismi na ochranu spotrebiteľov. V prípadoch, keď ste dostali zásielku, ktorá obsahuje:
- tovar poškodený
- tovar nekompletný
- došlo Vám iný tovar, než ste si objednali (zámena zásielok na našej strane) môžete túto zásielku či jednotlivé tovar reklamovať.

Vyššie uvedené prípady sa netýkajú obchodnými podmienkami stanovenej lehoty 30 dní, pre vrátenie tovaru bez udania dôvodu. Toto právo nie je týmito dôvodmi nijako podmienené a obmedzené.

Ako tovar reklamovať

Pred prvým použitím je kupujúci povinný preštudovať záručné podmienky vrátane slovenského návodu na obsluhu a údržbu a následne sa týmito informáciami dôsledne riadiť.

K písomnej reklamácii odporúčame vo všetkých prípadoch predložiť:
- faktúru
- doklad o zaplatení a dodaní tovaru
- vlastné reklamovaný tovar

Lehota na vybavenie reklamácie

Predávajúci je povinný vybaviť reklamáciu v zákonnej lehote 30 kalendárnych dní. Práva zo zodpovednosti za vady sa uplatňujú u predávajúceho. Doba dodania reklamačného protokolu, tj. Potvrdenie o tom, že predávajúci prevzal tovar do reklamačného procesu, kupujúcemu je do 3 pracovných dní.
Našou snahou je, ak by už tento prípad nastal, vyriešiť všetko rýchlo.

V prípade odoslania tovaru na reklamáciu kupujúcim na adresu predávajúceho, si hradí kupujúci dopravu na miesto určené predávajúcim sám. V prípade uznania reklamácie má kupujúci právo na nevyhnutne vynaložené náklady na dopravné.

Adresa pre zaslanie tovaru na reklamáciu:
VITAPUR spol. s r.o.
Trstěnická 932
570 01 Litomyšl
Česká republika

Dĺžka záruky na tovar

Štandardná záručná lehota je 24 mesiacov. Naša rozšírená záručná lehota 60 mesiacov začína plynúť prevzatím veci kupujúcim.

Pre vyriešenie reklamácie môžete použiť nižšie uvedený formulár, popr. napíšte email.

O priebehu reklamácie, alebo prijatí tovaru na záručný či pozáručný servis je kupujúci informovaný emailom alebo telefonicky.